Ученици от СУ „Васил Левски“ в Карлово с поредна победа

Автор: Plovdiv Now 6714
Ученици от СУ „Васил Левски“ в Карлово с поредна победа

Конкурс за ученическа разработка на тема „Нашето наследство: където миналото среща бъдещето” организираха по повод Европейската година на културното наследство – 2018, Центърът за развитие на човешките ресурси, Информационният център „Европа Директно” – София и Европейският потребителски център – България. Целта на конкурса беше младите хора да изразят своята позиция по темата за ценността на общото европейско културно наследство, както и за възможностите за успешна работа в училище по тази тема, съобщи пред ПБ Новинар старши учител по английски език в СУ „Васил Левски“ Карлово Богдана Калъчева.

Разработката на СУ „Васил Левски“ – Карлово представи на вниманието на журито два културни обекта – кукерските игри в Карлово (известни като „Старчовден“) и фолклорния фестивал „Столетово пее и танцува“. Текстът и презентацията бяха изготвени от Мишел Танева и Мариела Тодорова от XIIб клас и Савина Вълкова и Едже Рамаданова от XIб под ръководството на Богдана Калъчева, старши учител по английски език в училището.

В края на конкурса бяха отличени 7 ученически разработки, сред които и тази на СУ „Васил Левски“. Голямата награда – участие в тридневен еколагер в Сандански от 3 до 5 септември, даде възможност на учениците и техния ръководител да представят училището и конкурсната разработка пред организаторите и останалите наградени.

Лагерът беше открит от Димитър Маргаритов – председател на КЗП, д-р Борислав Мавров – ръководител на ИЦ „Европа Директно” – София и Милена Караангова – главен експерт в ЦРЧР. Габриела Иванова от XIб разказа за историята и успехите на СУ „Васил Левски“ Карлово през годините, а задачата да изложат вижданията на екипа за културното наследство и неговата важност се падна на Мариела Тодорова от XIIб клас, Савина Вълкова и Едже Рамаданова от XIб.

Всички участници в лагера взеха участие в театрална работилница, ръководена от актьорите Лилия Гелева и Христо Петков, в обучение по безопасност онлайн и използване на изображения в интернет и eTwinning проектите, проведено от Гергана Петрова, директор на ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ – Хасково и eTwinning посланик.

Организаторите бяха предвидили също обиколка на историческите и културните забележителности на Сандански, по време на която групите научиха интересни факти и се насладиха на красивата природа на града с (по думите на местните) най-чистия въздух в България.

Участниците се включиха също по избор в ателие по изобразително изкуство със Светла Симеонова или ателие по балетно и танцово изкуство с Теодора Друмева и Кирил Иванов.

Лагерът приключи с официално представяне на резултатите от творческите задачи, а Татяна Калканова, изпълнителен директор на ЦРЧР, връчи сертификати на обучителите, участниците и техните преподаватели.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина