Пиян с белезници се въргаля пред Трето РУ след екшън в пловдивско казино, глобиха го

Автор: PlovdivNow 1976
Пиян с белезници се въргаля пред Трето РУ след екшън в пловдивско казино, глобиха го

Мъж, който в нетрезво състояние създал скандал в казино в Пловдив, обиждал охранители и полицаи и накрая се въргалял пред сградата на районното управление, бе санкциониран от съда за дребно хулиганство. Случаят се разиграл около 23 часа на 17 юни в казино, намиращо се в сградата на хотел под тепетата. По това време полицейски екип от Трето районно управление бил изпратен на място след сигнал за пиян клиент, който създава проблеми в игралната зала. Когато униформените пристигнали, заварили мъжа вече повален на земята от охранители на казиното. Според показанията по делото той се държал агресивно, блъскал в залата и посягал към служителите на охраната.

На място полицаите установили самоличността му и въпреки намесата на униформените той продължил да обижда охранителите с нецензурни думи и да отправя закани, като им заявявал, че ще ги уволни. Заради поведението му било взето решение да бъде отведен в Трето районно управление за изясняване на случая. Скандалите обаче не приключили.

По време на пътуването с патрулния автомобил мъжът насочил агресията си към полицаите. Според съдебното решение той отправял обиди и закани към униформените, като ги уверявал, че от следващия ден няма да работят и че ще разберат „кой е той“. Въпреки многократните предупреждения от страна на служителите на реда, поведението му не се променило. Когато патрулът пристигнал пред сградата на районното управление, ситуацията ескалирала още повече. Докато вървял към входа, мъжът се опитал да премине през полицаите, което наложило те да го задържат, като последвала съпротива и буйстване, а на нарушителя били поставени белезници.

Дори след това той отказал да се подчини. Вместо да стане и да влезе в сградата, се проснал на земята, започнал да се въргаля и продължил да отправя обиди и заплахи към служителите на реда. Според свидетелите през цялото време бил във видимо нетрезво състояние.

Съдът е приел, че с действията си мъжът е нарушил обществения ред и е демонстрирал явно неуважение към околните.  По време на делото мъжът не оспорил фактите, изложени в акта. Той признал стореното, изразил съжаление и помолил магистратите за по-леко наказание. След като отчел критичното му отношение към случилото се, семейното и имущественото му положение, както и доходите му, съдът наложил по-лекото от предвидените наказания – глоба в размер на 100 евро.

Решението подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Пловдив.

Подобни новини

...

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина