Марица се размина с четвъртфиналите за Купата

Автор: Plovdiv Now 2565

Марица изпусна възможността да се класира на полуфиналите в турнира за Купата на България, след като загуби от Арда след дузпи. След нулево равенство в редовното време Радослав Апостолов откри в края на продълженията, но Ласана Н'Диайе изравни и вкара двубоя в дузпи. При тях Арда се наложи с 3:2 и стана първият четвъртфиналист в турнира.

Марица започна силно и в 5-та минута удар на Радослав Апостолов беше спасен от Симеонов.

Маричани имаха няколко точни удара, но те не затрудниха вратаря на Арда.

Двубоят завърши без попадения - 0:0 в редовното време и трябваше да се премине към продължения.

Всичко най-интересно се случи във второто продължение.

Първо Лъчезар Котев нацели напречната греда.

В 116-та минута маричани успяха да открия, след като Радослав Апостолов вкара от център, изненадвайки излезлия напред Симеонов - 1:0.

Маричани обаче не успяха да спечелят двубоя и в 119-та минута Ласана Н'Диайе успя да вкара за 1:1 и вкара двубоя в дузпи.

Капитанът на маричани Валери Домовчийски изпусна първата дузпа, а Иван Коконов реализира. При вторите изпълнения Айкут Янъков и Ласана Н'Диайе вкарха. При третите изпълнения Радослав Апостолов изравни, а Жозе Жуниор пропусна, след като Илия Николов спаси удара му. Марица обаче пропусна чрез Димитър Аврамов, а Алекс Петков вкара за Арда. Вратарят Илия Николов пропусна последната дузпа за маричани и след 3:2 при дузпите Арда продължи към четвъртфиналите.

Така Арда стана и първият отбор, който си осигури място на четвъртфиналите в турнира.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Радослав Апостолов, Станислав Маламов, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Симеон Вешев (Айкут Янъков)

Арда: Васил Симеонов, Умар Сако, Милен Желев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Ласана Н'Диайе, Деян Лозев, Алекс Петков, Иван Тилев, Илия Юруков, Лъчезар Котев (Алекс Петков)