През изминалата събота в Лилково се проведе творческа работилница, която донесе на всички добро настроение и „сладки приказки“. В този зимен ден- в малко Лилково, в трите организирани работилнички взеха участие близо 40 деца.
В специално изнесената в с. Лилково стъкларска работилничка – деца и възрастни създаваха стъклени красоти: камбанки, топки, снежни човечета, звезди – стъклени играчки, като онези от нашето детство. Всички участници имаха възможност да се запознаят с тънкостите на този красив и уникален занаят. А под вещото ръководство на квалифициран декоратор, фините стъкларски изделия се превърнаха в изящна коледна украса. Истинско стъклено вълшебство и коледна магия!
Събитието бе изцяло тематично свързано с Рождество Христово – традициите и обичаите на празника.
Усилена творческа дейност кипеше и в още две интересни работилнички. Под напътствията на Дарина Делчева и на Ваня Бонева сръчните малки ръчички изработваха бижута и пъстри коледни топки със златни шнурчета, пише rodopi-info.com.
Разбира се нищо в сърцето на Родопа планина не може да мине без вкусна храна и песни. Топъл и ароматен чай, домашно приготвени баници, тиквеници, курабийки, кексове, тутманици и пити отрупаха масата и създадоха усещане за уют.
А малките лилковчета от група „Лилковски войводи“истински стоплиха сърцата ни с изпълненията си и ни потопиха в коледния дух.
Пред красивото Рождествено дърво, осигурено от кметския наместник на с. Лилково,
музикалният поздрав на класическа цигулка във виртуозното изпълнение на Нели – в Родопско Лилково, се оказа много добра комбинация.
Дядо Коледа нямаше как да подмине хубави и послушни деца от Лилково. Добрият старец и неговата красива лилковска Снежанка пристигнаха с пълен чувал и раздадоха подаръчета на всички деца.
Основните „замесени“ в това мероприятие са: организаторите от НЧ „Родопска искра 2020“, Румен и Мариана Димитрови, Дарина Делчева, Ваня Бонева, Роси Карабойчева, Нели Инграм, Станимир Праматаров и лилковската ни Снежанка – Александра Харизанова и най-вечемайстор стъклар – Иван Станев и декоратор – Диана Панайотова.
„Стъклено вълшебство“ е част от проекта „Цикъл: „Празници, традиции и творчество: Първо сме българи!“, който се реализира с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура” по “Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество“.