В навечерието на 1 юни за специалните деца от Центъра за обществена подкрепа в Раковски гостува театър "Весел" от Велико Търново. "Празник по никое време" е спектакъл с музикални и куклени етюди, игри , изненади и песни.
Друго интересно събитие за специалните деца от ЦОП-Раковски бе участието им в ателиета по интереси по повод отбелязване на „Щъркелов ден” – ден на осиновените деца, организиран от БАОО. Посещение на Детски научен център „Музейко” в гр. София премина много забавно с много положителни емоции и преживявания. След официалното откриване на събитието, децата бяха разпределени в три ателиета по интереси: готварство, йога, изработване на маски. Отвън пред сградата истинска пожарна кола и пожарникари предизвикаха възторжен интерес сред малчуганите. Пожарникарите обясняваха и показваха как работи и кое за какво се използва. Голяма част от децата не знаеха нищо за Щъркелов ден и им беше много интересно да научат. Получиха и много подаръци от организаторите. По-късно цялата група, деца и ръководители разгледаха заедно с помощта на екскурзовод всички секции на ДНЦ „Музейко” .
Щъркелов ден е една възможност деца и техните родители да се почувстват щастливи и горди с осиновяването. „Щъркелов ден“ – това е денят, в който едно дете открива своето семейство завинаги. Отбелязва се като втори рожден ден – с много песни, танци, торта и свещички. С популяризирането на този празник желанието на Българска асоциация „Осиновени и осиновители“ (БАОО) е да насърчи родителите да не създават тайна на осиновяването и да говорят открито с децата си. Както и да приобщят хората, които не са свързани пряко с темата осиновяване, но с позитивното си отношение ще спомогнат за нейното по-толерантно възприемане.
Центърът за обществена подкрепа в Раковски започва своята дейност през октомври 2007 година и повече от 9 години предоставя алтернативни социални услуги, насочени към превенция, социална интеграция и реинтеграция на деца в риск и техните семейства. Центърът работи в момента напълно безплатно с около 20 деца. В ЦОП-гр.Раковски е сформиран екип от различни специалисти, работещи в областта на детското развитие, семейното функциониране и закрилата на детето- социални работници , логопед, рехабилитатор, ресурсен учител и медицинско лице.