В Перущица откриха XXI игри на БАСС

Автор: Plovdiv Now   12102

На 8 юли 2016 г. в Многофункционална спортна зала „Перущица” в едноименния град бяха открити ХХI игри на спортистите от малките селища. Това е първо домакинство за историческия град. Виолета Малева, експерт на министерството за младежта и спорта за Пловдивска област прочете поздравителен адрес от министъра на младежта и спорта Красен Кралев до председателя на БАСС Стоян Караиванов и кмета на община Перущица Ради Минчев, който по-късно откри Игрите. За усърдната работа по подготовката и провеждането на спартакиадата Караиванов връчи специални статуетки и плакети на най-заслужилите в това отношение. Състезанията в Перущица ще продължат до 21 юли с турнири по баскетбол, волейбол, футбол, хандбал и тенис на маса. След като в Пловдив станаха известни призьорите в борбата и леката атлетика, в Младежкия дом в Перущица излъчиха и медалистите в шахмата. Отборите са съставени от по две момчета и две момичета.

Отборни шампиони по шахмат в XXI игри на БАСС стана Свиленград (Пеньо Василев, Константин Льондев, Стефани Данаилова, Антония Тонева и Паулина Иванова) с 13 точки, пред Белослав (Вн) – 12, Пипинци (Пз) 9, Вълчи дол (Вн) 3.5 и Суворово (Вн) 2.5 точки. В битката за първото място шампионът Свиленград надделя с 2.5:1.5 над подгласника Белослав. Победители на отделните дъски станаха: Пеньо Василев - 3.5 от 4 партии; Константин Льондев – 4 от 4; Калоян Вълчев (Белослав) – 4 от 4 и Антония Тонева (Свиленград) с 3.5 точки.

Днес в зала „Перущица” ще бъдат излъчени медалистите в турнира по баскетбол при момчетата, а след обяд са първите двубои от състезанието при момичетата.