Монтана грабна Купата на България на финала в Перущица СНИМКИ

Автор: Деница Лещева 8370

Женският баскетболен отбор Монтана 2003 грабна Купата на България преди минути. Домакин на финала бе Мултифункционалната спортна зала в Перущица, чиито трибуни се препълниха със зрители. Феновете допринесоха за настроението в залата, като бурно подкрепяха и двата тима.

Пред очите и на двете агитки момичетата от Монтана поведоха съперника си в самото начало на мача, за да наложат разлика от повече от 10 точки през цялата първа част. Берое така и не успяха да изравнят разликата в резултата, въпреки че значително я стопиха след като вдигнаха темпото във втората част от мача. Мачът приключи със 76:65 точки за монтанките.

Женският отбор от северозападна България печели Купата за седми път в историята си. Това е и първата му титла от 2016 година насам.

Отборът на Берое, който се радваше на солидна подкрепа от страна на феновете си, остава на почетното второ място. Това е и първият път, в който младият състав на тима стига до битка за втората по значимост баскетболна купа в България.