Цветовете въздействат уникално върху здравето на всеки човек

Автор: Plovdiv Now 7638
Цветовете въздействат уникално върху здравето на всеки човек

Цветовете имат уникално въздействие върху организма на всеки човек. Ето защо ще се спрем на някои от тях, за да разберем с какво помагат на прозореца към душата на човека – очите.

Ако искаме да усилим работата на сърдечно-съдовата система и нервната дейност, е добре да се взираме в червените цветовеРазглеждането на картини в червени тонове е полезно за хора, страдащи от късогледство, астигматизъм, кривогледство и амблиопия при децата, пише zdravedae.com.

Ако се обградим вкъщи с картини с оранжев цвят, ще подобрим кръвооснабдяването и ще съдействаме, ка красотата на кожата, за регенерирането на нервните и мускулните тъкани, ще засилим сексуалността, ще стимулираме работата на половите жлези. Ето защо съзерцаването на картини в оранжеви тонове е полезно при късогледство, дистрофия на ретината, атрофия на зрителния нерв.

Ако след дълъг ден сме изморени и сънливи, е добре да се обградим с картини, в които доминират жълти цветове, защото стимулират работата на стомашно-чревния тракт, черния дроб, съдействат изчистването на токсините.

Картини с преобладаващи зелени цветове съдействат за намаляване на артериално и вътреочно налягане, забавяне на пулса. Взирането ни в илюстрации в зелени цветове помага срещу късогледство, спазми на акомодация, дистрофия на ретината.

Светлосините цветове успокояват нервната система, повишават съпротивлението на организма към инфекциозни заболявания. Разучаването на платна в светло сини тонове, съдейства за премахване на късогледство, спазми на акомодация, възпалителни очни заболявания.

Изображения в синьо влияят положително върху хипофизната жлеза, парасимпатиковата нервна система, способстват за повишаване на съпротивляемостта на организма към инфекциозни заболявания, стимулират мозъчната дейност, повишават творческата и интелектуална активност, намаляват чувствителността към болка. Гледането в платно в сини цветове е полезно за хората, които страдат от катаракта и глаукома, помътняване на роговицата и стъкловидното тяло.

Пейзажи, в които преобладават лилавите цветове, повишават творческата активност и подобряват имунната защита, оказват успокоително въздействие върху очите и главния мозък, способстват за произвеждане на мелатонин (хормона на съня). Анализиране натакива картини е полезно за болни, развили катаракта, увеити, помътняване на роговица.

Ще завършим с това, че така нареченото „зареждане” на очите с полезни цветове можем да правим и с помощта на своето въображение. Ако всяка сутрин със събуждането си, си представяме със затворени очи цветовете на шарена дъга в продължение на 10-15 секунди за всеки от цветовете, то след няколко седмици ще можем да забележим позитивни промени в състоянието на зрението си. Това може да се превърне в един приятен и полезен навик за целия ни живот.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина