Панорамна снимка на Пловдив и първото Българско земледелческо-промишлено изложение през 1892 г. Благодарение на него, днес в Пловдив има Градски парк с "пеещи" фонтани.
Снимка от времето на строежа на Българско земледелческо-промишлено изложение
В дъното на панорамата - най-дясната сграда на заден план - е Централна гара Пловдив. Това е старата сграда, построена за Баронхиршовата железница, свързваща Виена с Константинопол. Наричали са я просто "станцията" и затова прашната улица, която е водела до нея, са наричали Станционна.
Днес това е достолепната улица "Иван Вазов" - една от най-красивите в града. Днешната улица „Иван Вазов” се е наричала „Станционна” до 1920 година. Тя е първата модерна улица на Пловдив. Начертана е през 70-те години на XIX век, когато се строи железопътната линия от Цариград до Белово. Гарата, открита през лятото на 1873-а, била известна като Станцията. Оттук идва името „Станционна”.
Първата къща по улицата е вдигната към 1874 г. от италианския търговец Дамазо Такела. След него към това място се насочват и други заселници от Европа и света. По-късно в сгради по улицата и нейните пресечки се установяват консулствата на Холандия, Белгия, Испания, Великобритания и Франция. Строят Френския девически колеж „Св. Йосиф”, Немското училище и Италианската кралска гимназия „Виторио Алфиери”.
През 1923 година Ат. Куцоглу построява модерен за времето си тютюнев склад при ъгъла на улиците “Ив. Вазов” и „А. Велешки”. От 1920 г. улицата носи името на народния поет Иван Вазов.
Из личния архив на графичния дизайнер Пламен Кочев