Остават броени дни до края на Международното биенале "Майстори на карикатурата“, което се провежда в Етнографския музей в Пловдив. Интересната и забавна експозиция може да бъде разгледана до 31 октомври.
Тя бележи десето юбилейно издание на Международно биенале "Майстори на карикатурата" - Пловдив 2019. Всяка нечетна година в Етнографския музей се представя неувяхващото изкуство, наречено карикатура. В контекста на отбелязването на „Пловдив – европейска столица на културата“ през настоящата 2019-та, която съвпадна и с годината на прасето (по Източния календар), съвсем естествено се ражда и темата „Прасето и културата“.
В Десетото юбилейно издание на Международното биенале „Майстори на карикатурата“ – Пловдив’ 2019 участват 87 автори с 203 карикатури. Те са представители на 30 страни от Европа, Северна и Южна Америка, Азия и Африка. Според регламента журито номинира 20 творци – петима удостои със званието „Майстор на карикатурата“, а останалите отличи с диплом.
Майсторите на карикатурата показват по забавен начин, че образът на прасето/свинята позволява широка интерпретация в разнообразен културен контекст. В изданието може да се проследи „разказът“ за борбата между питомното и дивото, между човека и прасето, както и богатата символика, свързана с този животински вид.