Пловдивската шахматистка Виктория Радева е републикански шампион за втори път

Автор: Plovdiv Now 9791

Пловдивската шахматна надежда Виктория Радева /СКШ Марица Пловдив/ за втора поредна година стана Републиканска шампионка за жени. Първенството се проведе в китното село Чавдар при много добри условия и безупречно съдийство на главния съдия Ружка Генова. Участваха 8 състезателки като се игра кръгова система, а Виктория Радева стана еднолично е първа с 5 т. Втора е Адриана Николова /Марица изток/ с 4,5 т, а трета - Белослава Кръстева от Левски.

Това е втора поредна титла при жените за ученичката от НТГ, като така тя става най-младата републиканска шампионка за жени на България, спечелила 2 пъти титлата, ненавършила още 18 години. Вики доказа отново, че след Антоанета Стефанова е най-добрата българска шахматистка. Огромно значение за успеха й има нейният треньор от Габрово Йордан Иванов, с когото Вики работи от няколко месеца. Пловдивчанката изигра целия турнир доста концентрирано и показа много добри тактически и технически умения. Като републиканска шампионка за жени на България Вики Радева придоби правото да представлява страната ни на Европейското индивидуално първенство за жени, което ще се проведе от 10 до 23 април в Турция. Преди това тя ще участва и на Репбуликанското първенство за девойки до 18 г.в Асеновград от 31 март до 6 април.