Марица с достойна загуба от световния шампион

Автор: Георги Анастасов 4702

Марица се държа много достойно, но отстъпи с 3:0 /16 16, 21/ на европейския и световен клубен шампион ВакъфБанк от Истанбул в мач от Шампионската лига по волейбол за жени. Двубоят се игра пред около 2800 зрители в Колодрума и поднесе вълнуващо зрелище. Жълто-сините се опитаха да играят разкрепостено и в доста моменти успяваха, а атаките на Паскова и Нася Димитрова се оказаха голям проблем за блокадата на гостенките. В първите два гейма Марица се държеше до средата, но гостенките постепенно взимаха превес. Най-оспорван бе третия гейм, в който жълто-сините изоставаха, но не само успяха да застигнат именития си съперник, но и да поведат в резултата. В самия край на гейма, обаче не издържаха.

В крайна сметка обаче по-голямата класа и опит на ВакъфБанк си каза тежката дума и турският тим заслужено си тръгна с победата. Това бе втора загуба на Марица, която загуби със същия резултат като гост на френския Безие в първия си мач от турнира. Следващото изпитание на момичетата на Иван Петков е гостуване на Щутгарт през януари.