Локо записа равенство в първата си контрола

Автор: Plovdiv Now 5390

Локомотив Пд записа равенство в първата си контрола от зимната подготовка. Черно-белите завършиха 1:1 с гостуващия на Лаута третодивизионен тим на Атлетик Куклен. В спаринга взеха участие всички футболисти, дошли на проби в Локомотив, като един от тях - Мирза Хасанбегович, вкара първия си гол за "черно-белите", след като се появи в игра след почивката и изравни резултата в 50-ата минута, възползвайки се от добро подаване с глава на Анте Аралица. Преди това, в 4-ата минута, Емил Аргиров изведе Атлетик напред с хубав удар. В 58-ата минута Локомотив стигна до втори гол, който бе отменен заради засада. Анте Аралице не успя да се ориентира добре в ситуацията и вместо да завърши сам атаката, подаде към Йосип Томашевич, който бе зад линията на защитата.

След гола черно-белите пропуснаха още няколко възможности за гол. В 62-ата минута шут на Бирсент Карагарен премина над напречната греда. В 76-ата минута Дейвид Малембана опита интересно изпълнение на фаул, което премина на сантиметри от гредата. Последва сериозен пропуск на Мирза Хасанбегович, останал очи в очи със стража на Атлетик. В 87-ата минута Бирсен Карагарен нямаше късмет, след като нацели гредата. Капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев получи почивка и не взе участие в контролата.

По време на срещата феновете на Локо отново опънаха плакати с искания за еднакво отношение от страна на властите към стадионите на града.

АТЛЕТИК: Кирил Акалски, Юлиян Романов, Александър Христев, Борис Бисеров, Стефан Тинков, Емил Аргиров, Ангел Семерджиев, Елмаз Сюлейман, Мирослав Манев, Димитър Джонджоров, Андрей Атанасов

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Миховил Клапан, Матиас Акуня, Момчил Цветанов, Един Бахтич, Анте Аралица, Габрил Молтер,