Локо спечели дербито, отмениха два гола на Ботев

Автор: Plovdiv Now 8056

Локомотив успя да спечели с 1:0 срещу Ботев 145-о Пловдивско дерби на фаза първенство. Единственото попадение вкара Бабакар Дион в 50-та минута. Два гола на Мохамед Брахими за Ботев бяха отменени, заради засада и фаул в нападение.

Сериозно напрежение по трибуните имаше още в началните минути на двубоя. Феновете на Ботев започнаха да хвърля бомбички, ракети и да чупят седалки. Феновете на Локомотив също отговориха със замеряне с ракети и предмети, а те се опитваха и да пробият полицейския кордон.

В 7-та минута Дион подаде към Боруков, който отблизо пробва удар, но топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Матеус Силва опита да вкара със задна ножица, но топката премина над вратата.

В 23-та минута Паскалев стреля с глава след изпълнение на корнер, но над вратата.

В 24-та минута Димитър Илиев стреля опасно, а Ханкич изби в корнер, а след корнера не се случи нищо интересно.

В 26-та минута Джеймс Етоо стреля от дистанция, но Хоркаш улови.

В 32-та минута Ману достигна до границата на наказателното поле и отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 37-та минута Карагарен пусна хитър пас към Бабакар Дион, който стреля, но Ханкич изби.

В 39-та минута Току центрира от корнер, а Пунчец се извиси и засече, но над вратата.

В 50-та минута Локомотив откри, Карагарен проби и пусна пас по тревата в пеналта, където Бабакар Дион отблизо вкара на опразнената врата - 1:0.

В 53-та минута Ботев пропусна да изравни, Ману изведе добре Рабей, който стреля, но Хоркаш спаси, а топката се върна при Рабей и излезе в аут.

В 55-та минута Ботев успя да вкара, след изпълнение на корнер Генев засече с глава и топката влетя в мрежата на Хоркаш, но голът беше отменен заради засада на Брахими, който влияеше на ситуацията.

В 60-та минута Ботев изпусна страхотна възможност, Бароан стреля, но Тодор Павлов успя да избие от голлинията.

В 62-та минута първи смени - Петър Витанов напуска, а на негово място Георги Каракашев, а за Локомотив напусна голмайсторът Бабакар Дион и в игра влезе Евандро.

В 67-та минута последва неточен удар на Евандро.

В 75-та минута Ботев направи страхотен пропуск, Бароан пусна много хубав пас към Секулич, който стреля, но ударът му мина покрай вратата.

В 84-та минута Ману стреля, опасно, а ударът му беше избит от Хоркаш. След изпълнение на корнера се получи страхотоно разбъркване и Брахими вкара, но отново голът беше отменен. Този път имаше фаул в нападение.

Ботев имаше шанс да изравни в последните секунди, когато центриране на Генев беше засечено с глава от Секулич, но Хоркаш улови.

С победата Локомотив стана четвърти с 16 точки, а Ботев е на 15-о място с едва четирит точки.

Следващият петък Ботев приема ЦСКА 1948, а на 12 септември Локомотив гостува на Септември.

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Александър Василев (Йосип Томашевич 77 мин.), Бабакар Дион (Евандро 62 мин.), Петър Витанов (Георги Каракашев 62 мин.), Пиер Зебли, Бирсент Карагарен (Милош Петрович 77 мин.), Преслав Боруков, Димитър Илиев

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман (Николай Минков 64 мин.), Виктор Генев, Самуел Супрайен, Роберто Пунчец (Джаспър ван Хертъм 70 мин.), Джеймс Етоо, Реда Рабей, Емануел Току (Мартин Секулич 70 мин.), Антоан Бароан, Елвис Ману, Мохамед Брахими