Книга се посвещава на легендарния Начо Културата за 100 години от рождението му

Автор: Plovdiv Now 8512
Книга се посвещава на легендарния Начо Културата за 100 години от рождението му

Премиера на книгата „Начо on my mind“ ще се състои в Пловдив.

Събитието е на 17 юни, петък, от 18,00 часа, в Културен център на Радио Пловдив, Студио 1.

Изданието съдържа документални записки от интервюта с една от най-забележителните обединяващи фигури в българската култура от втората половина на ХХ век Атанас Кръстев – Начо Културата.

Книгата се посвещава на 100-годишнината от рождението на „Кмета на Стария Пловдив“, както приживе журналистът Методи Танев нарича Атанас Кръстев, макар резерватът никога да не е бил със статут на кметство, камо ли на община.

В книгата „оживяват“ безценни за българската култура автори – художници, писатели, актьори, музиканти, вмъкнати в своето време с автентичността на речта и спомена на самия Начо Културата

Модератор ще бъде Амелия Гешева, а специални гости - актрисата Йоана Буковска и скулпторът Вежди Рашидов.

Книгата е спечелила Награда „Пловдив“ в категория „Журналистика в сферата на културата“ за 2022 г.

 

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина