По повод Деня на Земята деца и ученици от Пловдив проведохме вдъхновяващо съвместно събитие с Държавното горско стопанствона тема „Светът на крилете на пчелите".
В инициативата се включиха децата от трета група на ДГ „Снежанка" и учениците от трети клас на СУ „Любен Каравелов". Гостите - лесовъди от горското стопанство – запознаха децата с интересни факти за живота на пчелите, тяхната роля в природата и значението им за всички нас.
Децата научиха повече за пчелните продукти – прашец, мед и клей, за частите на кошера, както и за инструментите, с които работи пчеларят. Специално внимание беше обърнато и на растенията и цветята, които подпомагат пчелите в събирането на нектар.
След обучителната част последваха разнообразни и забавни игри:
- Игра за обоняние, в която със затворени очи децата разпознаваха растения като люляк, невен и здравец.
- Тематична кръстословица за затвърждаване на наученото.
- Отборни игри с редене на пъзели, посветени на темата.
Два от пъзелите останаха като подарък за трети клас и група „Камбанка" – със специални изображения на децата и нашите гости от горското стопанство.
Особено трогателен момент беше жестът на малките от група „Камбанка", които бяха засадили невен в малки кофички и подариха на по-големите деца с пожелание да се грижат за тях – символ на връзката между тях и отговорността към природата.