Ботев победи убедително в контролата срещу Гигант

Автор: Plovdiv Now 3955

Ботев (Пловдив) победи с 4:2 над Гигант (Съединение) в контролна среща на свой терен. Двубоят бе неофициален дебют за треньорите Петър Пенчев и Георги Онов, които поеха "жълто-черните".

Гостите оказаха сериозна съпротива на "жълто-черните", като на два пъти успяха да поведат в резултата. Участие взеха и юноши от школата на Ботев.

В началото на второто полувреме Ботев поведоха убедително, благодарение на Атанас Илиев, втория си гол в срещата и резултатът стана 3:2.

В 55-ата минута Янко Георгиев отрази удар с глава на играч в синьо. В 60-ата минута на двубоя Петър Пенчев извърши множество смени, като в игра се появиха кадри от школата на клуба. Крайният резултат се установи в 76-ата минута, когато роденият през 2003 година Юсеин Касов вкара от дузпа.