Ботев победи ЦСКА и записа изключително важна победа

Автор: Plovdiv Now 4275

Автор:  Валентин Видолов

Ботев победи с 2:0 ЦСКА и записа изключително важна победа в битката за медалите в първенството. Супрайен откри резултата в 24-та минута, а в 30-та минута Неделев удвои преднината на "канарчетата".

В 14-та минута се стигна до първия точен удар в двубоя. Бароан напредна, но беше блокиран и отправи лек удар, който Бусато спаси.

В 20-та минута опасен удар на Карлос Мухар премина покрай вратата.

Капитанът на ЦСКА Юрген Матай се контузи и беше заменен от Християн Петров.

В 24-та минута Ботев поведе в резултата, след като Тодор Неделев центрира от корнер, а Самуел Супрайен засече с глава и простреля Бусато - 1:0. Това беше първи гол за френския бранител на Ботев.

В 29-та минута Ботев удари за втори път, Мено Кох и Християн Петров се сблъска на границата на пеналта, а Неделев се възползва от това със страхотен удар не остави шансове на Бусато - 2:0.

В 35-та минута след груба грешка в отбраната на Ботев се стигна до удар на Вилдсхут, но Генев успя да се хвърли и да спаси попадението.  Георги Давидов гледаше на ВАР положението за предполагаема игра с ръка на Генев и дузпа за ЦСКА, но отсъди корнер и нямаше дузпа.

В 48-та минута Вилдсхут стреля, но над вратата.

В 50-та минута удар на Неделев беше спасен от Бусато.

Последва и неточен удар на Мазику.

Кайседо можеше да накаже грешка на защитата на Ботев, но той би над вратата.

След корнер Гарсес засече с глава, но Аргилашки улови.

Последва нов пропуск на Гарсес след корнер, той отправи изстрел, но над вратата.

В 66-та минута Морено засече с глава от корнер, но Аргилашки спаси.

В 70-та минута Ботев можеше да вкара и трети гол, Па Конате се възползва от излизане на Бусато и центрира в наказателното поле, но Бароан не успя да засече с глава в опразнената врата.

В 80-та минута Амос Юга стреля много неточно над вратата.

В 85-та минута удар на Минков премина покрай вратата.

Малко по-късно хубава комбинация между Току и Брахими завърши с удар на последния, но покрай вратата.

С победата Ботев остана на трето място и събра 43 точки, а ЦСКА е втори с 49 точки.

Следващият мач на Ботев е на 3 април Лудогорец.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев (Станислав Работов 68 мин.), Джеймс Етоо, Дилан Мертенс (Николай Минков 46 мин.), Реда Рабей, Емануел Току (Джак Лейн 89 мин.), Тодор Неделев (Тодор Неделев 75 мин.), Антоан Бароан (Мохамед Брахими 75 мин.)

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (Асен Дончев 87 мин.), Юрген Матай (Християн Петров 16 мин.), Мено Кох, Брадли Мазику, Карло Мухар, Жеферсон (Бисмарк Чарлс 63 мин.), Амос Юга, Яник Вилдсхут, Маурисио Гарсес (Калоян Кръстев 63 мин.), Жорди Кайседо (Брайън Морено 63 мин.)