Ботев победи Ботев Враца като домакин

Автор: Plovdiv Now 2299

Автор: Валентин Видолов

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Ботев (Враца) като домакин в среща от 29-ия кръг в елита. С победата канарчетата влязоха в първата шестица преди мачовете на другите отбори. Дилан Мертенс откри в 39-та минута, а в 63-та минута Антонио Перера оформи крайния резултат.

След доста слабо начало на двубоя в 22-та минута дойде първия точен удар за един от двата отбора. Мирослав Маринов отправи опасен удар, който Ханкич изби в корнер.

В 28-та минута Ботев изпусна голяма възможност Етоо изведе Укаки сам срещу Костов, но бранителят на Ботев би право във вратаря на врачани.

В 32-та минута Мохамед Брахими беше изведен много добре, напредна и с хубав удар порази вратата на Костов. Голът обаче беше отменен заради засада.

В 39-та минута Ботев откри, след като Дилан Мертенс получи топката и с хубав удар не остави шансове на Костов. Този път голът беше ревонен и пловдивчани поведоха с 1:0.

В 58-та минута Мохамед Брахими пак вкара, но отново голът му беше отменен заради засада.

В 61-та минута Марко Мажуга центрира и намери Клери Сербер, който игра с глава, но ударът му премина покрай вратата.

Ботев отговори с удар от дистанция на Мертенс, който беше избит от Костов, а при добавката удар на Брахими беше блокиран и излезе в корнер.

Именно след изпълнението на корнера Ботев удвои, след като Константинос Балоянис центрира от ъгловия удар и Антонио Перера засече с глава и вкара за 2:0.

В 69-та минута Даниел Генов стреля от фаул, но неточно.

В 84-та минута Ивелин Попов стреля от фаул, но покрай вратата.

В добавеното време Фаустас отправи удар, но той премина покрай вратата.

С победата пловдивчани събраха 41 точки и влезнаха в първата шестица преди мачовете на Крумовград, ЦСКА 1948 и Арда. Ботев Враца остава предпоследен с 19 точки.

Следващият мач на Ботев е на 17 април - гостуване на ЦСКА в първи двубой от полуфиналите за Купата на България.

Ботев (Пловдив): Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте (Атанас Чернев 66 мин.), Ехидже Укаки (Димитър Папазов 76 мин.), Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс (Ивелин Попов 81 мин.), Антонио Перера, Уме Емануел (Мартин Секулич 76 мин.), Мохамем Брахими (Фаустас Степанавичус 81 мин.)

Ботев (Враца): Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Бачев, Меси Биатумусока, Мартин Ачков, Мартин Смоленски, Даниел Генов (Ласана Ндайе 70 мин.), Марко Мажуга (Диого Барбоса 70 мин.), Браян Переа (Иван Нешков 90 + 2 мин.), Клери Сербер, Мирослав Маринов (Бубакар Траоер 59 мин.)