Академик Пловдив изненада Славия

Автор: Plovdiv Now 4505

Академик Пловдив поднесе изненадата при жените, след като победи с 68:62 (17:14, 13:23, 20:20, 18:5) Славия във втория кръг на баскетболното първенство.

Срещата започна с леко предимство за гостите, които успяха да дръпнат с 6 точки (15-9) 01:37 мин. преди края на първата част. След това последва кратко гонене в резултата, но Славия се върна в мача и поведе с 25-19 в началото на втората четвърт. Академик не се отказа и с точна стрелба от далечно разстояние на Анна Римпова 6 минути преди края намали пасива си само до точка (24-25). Славия показа зъби и отново се изстреля напред, като си осигури аванс от 7 точки (37-30) преди почивката.

След паузата нещата не се промениха. В третата част интрига нямаше, но за сметка на това в последните минути на мача, такава не липсваше. Първият кош за Славия падна 05:27 мин. преди края, но през това време Академик се разписа с 5 точки. Тройка на Борислава Христова 04:16 мин. преди края даде предимство на гостите от Пловдив (59-58), а след това те само увеличаваха преднината си.

Ани Римпова записа невероятно постижение от 32 точки, 20 борби и коефициент 52 за победителките, отбелязвайки почти половината от актива на Академик Пд. Петрова добави 10 точки за първия успех на пловдивския тим в елита.