Академик Бултекс 99 загуби от Балкан в мач с инфарктен край СНИМКИ

Автор: Plovdiv Now 4045

Академик Бултекс 99 загуби от Балкан с 86:85 /31:17, 31:23, 13:23, 10:23/ в мач с инфарктен край от първия кръг в НБЛ в пловдивската зала Колодрума. Пловдивският тим изиграха изключително силно първо полувреме, в което попиляха противника, отбелязвайки цели 62 точки. След почивката обаче гостите успяха да обърнат нещата в своя полза и триумфираха в зрелищния двубой, който се превърна в истинска драма.

Академик Бултекс 99 започна много силно и след първите 6 минути поведе с 19:7 след отлична игра на Дайшон Найт и Васил Бачев, които вкараха общо 16 точки. Терорът на пловдивчани продължи до края на първата четвърт, завършила с разгромното 31:17. В нея Дайшон Найт бе със 100-процентова успеваемост, а домакините вкараха 5 от 6-те опита си в далечната стрелба.

В средата на втората четвърт преднината на Академик Бултекс 99 прехвърли 20 точки, а Адриян Секулов вкара невероятна тройка от невъзможна ситуация в последната секунда на атаката. Така за едно полувреме Академик Бултекс 99 вкара невероятните 62 точки на един от фаворитите за титлата Балкан, а Дайшон Найт имаше само една сбъркана стрелба от тройката за 23-те точки, които наниза.

Само за 3 минути след почивката Балкан заздрави защитата и съумя да стопи 9 точки от пасива си. Гостите значително оправиха мерника си и преднината на пловдивския тим падна дори под 10 точки. Все пак в самия край Бачев кара тройка и вдигна аванса на Академик Бултекс 99 на 12 точки преди последната решителна четвърт.

Добрата игра на Балкан продължи и те започнаха със серия от 5:0. Домакините пък значително влошиха процента си в стрелбата и Балкан се доближи само на 2 точки. Дайшон Найт вкара тройка, след което получи техническо нарушение за реплика към старши треньора на гостите Небойша Видич. Сърбинът обаче се намираше точно зад Найт по време на стрелбата и бе пристъпил линията на игралното поле – нещо, което правеше много често в мача. 1.50 минути преди края Балкан поведе за пръв път в мача. Няколко секунди преди края Балкан водеше с 1 точка, а Миткович пропусна два пъти от линията за наказателни удари и така гостите измъкнаха инфарктния мач.

Голям мач за победителите направи Майкъл Хопкинс, който записа дабъл-дабъл от 38 точки и 14 борби. Брендън Браун добави 16, Венци Петков – 15 точки. Дайшон Найт бе най-резултатен за Академик Бултекс 99 с 30 точки, Васил Бачев добави 25, отбелязвайки 5 от 10-те тройка за своя тим. Адриян Секулов се разписа със 17 точки.