Академик Бултекс 99 тръгна с победа на турнира за Купа Пловдив

Автор: Plovdiv Now 3604

Академик Бултекс 99 стартира с победа участието си на домашния турнир за Купа Пловдив, който започна днес в комплекс СИЛА. Пловдивският баскетболен тим победи Академик Сф с 85:77 /25:20, 18:16, 21:23, 21:18/ и по този начин се класира за финала и ще защитава титлата си от миналата година. Другият финалист ще стане ясен по-късно днес след изиграването на срещата между Спартак Плевен и сръбския КК Беовук.

Домакините започнаха добре и дръпнаха с 12:4 след две тройки на Виткович. Младият тим на Академик Сф обаче съумя да намали пасива и дори поведе с точка 3 минути след началото на втората четвърт. Последва серия от 10:0 за Академик Бултекс 99, но домакините така и не успяха да се откъснат с по-голям аванс и поддържаха разлика от 5-10 точки до края на срещата. В крайна сметка отборът на Дарко Костич победи заслужено, след като през цялото време владееше контрола на срещата.

Най-добър за победителите бе Адриян Секулов, който записа 20 точки /4 тройки/, 6 борби и 5 асистенции. Центрът Никола Вуйович се отчете с 12 точки и 7 борби, Младен Виткович и Николай Николов записаха по 11 точки. За Академик Сф се отличи Николай Николов с 15 точки, Андрей Иванов и Александър Илиев вкараха по 13, като Иванов записа дабъл-дабъл с 11-те си борби.