Академик Бултекс 99 се бори, но отстъпи на Рилски спортист

Автор: Plovdiv Now 3689

Академик Бултекс 99 се бори мъжки, но не можа да запише първа победа в шампионата на НБЛ. Пловдивският баскетболен тим загуби у дома със 72:78 /12:12, 23:22, 12:21, 25:23/ от Рилски спортист. Отборът на старши треньора Дарко Костич не можеше да разчита на контузения си център Никола Вуйович, отново показа неувереност в далечната стрелба и опитният тим на гостите се възползва максимално. Рилски спортист изкова победата си в третата четвърт, в която се откъсна с десетина точки и успа да съхрани аванса си до края.

Домакините започнаха много силно в защита и след първите 5 минути поведоха с 10:3, като до този момент Питър Олисемека вече имаше 6 борби. Неточности в стрелбата попречиха на студентите да запазят разликата си и с тройка на Маринов в последните секунди на първата четвърт гостите изравниха – 12:12. В началото на втората четвърт отборът на Дарко Костич успя да се откъсне с 20:27, но баскетболистите на Рилски спортист успяха не само да изравнят, но и да поведат с тройки на Васов и Гуджинов. В тези минути много добри изяви за домакините имаше Адриян Секулов и на почивката Академик Бултекс 99 се оттегли с точка аванс, а Олисемека вече имаше дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби.

В началото на втората част гостите взеха мача под контрол и направиха серия от 8:0. Те раздвижиха играта в нападение и успяха да задържат аванса си преди последната четвърт, докато домакините продължаваха да изпитват трудности в далечната стрелба, движейки се около 20-те процента. В последната решителна част гостите умело държава преднината си, но с тройка на Бачев и кош на Дайшон Найт Академик Бултекс 99 стопи пасива до 3 точки 1.45 минути преди края. За нещо повече обаче не му стигнаха времето и силите.

Дженкинс бе най-резултатен за победителите с 19 точки, Гуджино записа дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, Бозов се отчете с 12 точки. Дайшон Найт бе най-полезен за Академик Бултекс 99 с 19 точки, Бачев добави 18, вкарвайки 5 от 6-те тройка за отбора си, Олисемека завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 16 борби.