Академик Бултекс 99 на полуфинал за купата на България

Автор: Plovdiv Now 4479

Пловдивският баскетболен тим на Академик Бултекс 99 се класира за полуфинала на турнира за Купата на България. Момчетата на старши треньора Асен Николов му поднесоха хубав подарък за 44-я рожден ден вчера и победиха като гости Ямбол със 79:72 /19:26, 18:19, 23:17, 19:10/. В първата среща пловдивчани бяха спечелили със 17 точки разлика в Колодрума, но сега грабнаха втора победа и в полуфинала ще играят с победителя от двойката Балкан – Левски Лукойл. Двата тима си размениха по една част като домакините водеха на почивката, но Академик Бултекс 99 осъществи обрат в третата и последната четвърт.

Ямбол взе аванс още в първата четвърт, който успя да задържи до антракта. След това пловдивският тим наложи надмощие, постепенно стопи пасива си и бе безапелационен в заключителната четвъртина на мача.

Голям мач за победителите направи капитанът Васил Бачев, който завърши с 26 точки, от които 6 тройки, Дайшон Найт добави 18, Никола Вуйович – 13 точки. Айзея Уилямс записа 21 точки за Ямбол, Иванов добави 12, Петков – 11. х