Академик Бултекс 99 с осма загуба в шампионата

Автор: Plovdiv Now 3829

Академик Бултекс 99 записа осма загуба в шампионата на Националната баскетболна лига, в която има и 7 победи. Пловдивският тим отстъпи като гост на Ямбол с с 82:73 (26:24, 20:18, 14:16, 22:15). Гостите от Пловдив останаха без един от най-важните си състезатели Дайшон Найт, който все още не е възстановен от контузия.

Домакините поведоха от началото и диктуваха темпото до почивката, на която се оттеглиха с 4 точки аванс. Пловдивчани опитаха обрат в третата четвърт и съкратиха пасива си до 2 точки преди последната решителна четвърт. В нея баскетболистите на Академик Бултекс успяха да обърнат резултата в своя полза, след тройка на Васил Бачев (61:60). След това последва кратка гонитба, но Ямбол се възползва от всички възможности и се добра до победата.

По 15 точки за Академик Бултекс 99 вкараха Младен Виткович и Питър Олисемека, а Васил Бачев добави 14. За Ямбол Айзея Уилямс и ЛаРон Смит нанизаха по 18 точки, 16 добави Станислав Говедаров, а Евгени Иванов вкара 12.