Историческо! Деветима от Гигант Съединение бяха напът да отстранят ЦСКА

Автор: Plovdiv Now 46873

Гигант Съединение написа история, след като беше на крачка от това да отстрани ЦСКА. Мачът завърши 1:1 след редовното време, а двама играчи на Гигант бяха и изгонени и тимът остана с 9 човека. Въпреки това тимът удържа своя именит съперник до дузпите. Там тимът от Трета лига също направи чудеса и вкара шест от седемте си изпълнения. Все пак след пропуск на Гюзлев и гол на Кох при седмите дузпи ЦСКА успя да елиминира Гигант и да продължи към осминафиналите.

Още в началните минути ЦСКА можеше да откри и удар на Назон срещна гредата.

В 31-та минута Гигант беше близо до попадение, но удар на юношата на Ботев Здравко Жилов премина в аут.

В 40-та минута удар на Назон беше спасен от Цветан Тодоров.

В 41-та минута стадионът в Съединение беше в еуфория, след като Красимир Здравков центрира в наказателното поле защитата на ЦСКА сгреши като не успя да изчисти центрирането и топката достигна до Георги Стайков, който отблизо не остави шансове на Евтимов за 1:0.

Саша Илич направи четворна смяна за ЦСКА и пусна в игра Маурисио Гарсес, Йоанатан Линдест, Лазар Туфегчидж и Браян Алварес.

В 49-та минута влезлият през втората част Маурисио Гарсес отправи удар, но Тодоров спаси.

В 55-та минута Васил Василев получи втори жълт картон за нарушение на границата на наказателното поле и Съединение остава с 10 човека.

В 69-та минута Линдест стреля, но Тодоров улови.

В 74-та минута ЦСКА успя да изравни, Браян Морено беше изведен сам срещу Цветан Тодоров, който успя да спаси първия изстрел на играча на гостите, но при добавката Морено не сгреши и на опразнената врата вкара за 1:1.

В 79-та минута изстрел на Щерев затрудни Евтимов, който все пак успя да избие топката.

В добавеното време Гигант остана с 9 човека, след като Райко Алов получи втори жълт картон.

Редовното време завърши при резултат 1:1 и мачът влезе в продължения.

В началните минути на продълженията удар на Бисмарк Чарлс срещна гредата.

В 98-та минута Бисмар Чарлс стреля отблизо с глава, а Свилен Щерев изчисти от голлинията.

В края на първото полувреме Бисмар Чарлс се контузи и беше заменен принудително.

В 116-та минута удар на Мено Кох премина над вратата.

До края на мача ЦСКА не успя да вкара и така мачът трябваше да се решава след дузпи.

При първите изпълнения Иван Скерлев и Иван Турицов не сгрешиха. При вторите изпълнения Свилен Щерев и Йонатан Линдсет също вкараха. Нямаше грешка и при терите изпълнения на Красимир Здравко и Юрген Матей. Точните изпълнения продължиха и при петите дузпи, когато Костадин Христов и Маурисио Гарсес реализираха. При петите изпълнения от наказателния удар се разписаха Аурел Мусай и Браян Морено. Драмата продължи и след шестите изпълнения на Кристиян Николов и Марселино Кареасо. Янко Гюзлев пропусна при седмата дузпа, когато Евтимов успя с крака да спаси дузпата. Решаващата дузпа за ЦСКА вкара Мено Мох и след мач продължил 4 часа ЦСКА все пак успя да се класира осминафиналите.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Септември София.

Гигант: Цветан Тодоров, Никола Марин (Мариян Гиров 120 + 3 мин.), Васил Василев, Иван Скерлев, Райко Алов, Красимир Здравков, Георги Стайков, Свилен Щерев, Аурел Мусай, Здравко Жилов (Янко Гюзлев 63 мин.), Георги Мавродиев (Кристиян Николов 65 мин.)

ЦСКА: Димитър Евтимов, Мено Кох, Юрген Матей, Галин Минков, Иван Турицов, Александър Бучков (Маурисио Гарсес 46 мин.), Станислав Шопов (Йонатан Линдсет 46 мин.) , Йоан Бауренски (Лазар Туфегчидж 46 мин. (Илиан Антов 92 мин.), Марселино Кареасо, Бисмарк Чарлс, Дюкенс Назон (Браян Алварес 46 мин. (Росен Маринов 104 мин.)

Снимка: Спортал