12-годишна сопотненка с титла от състезание в Пловдив

Автор: Plovdiv Now 7926

Малка сопотненка завоюва престижна победа на турнира по триатлон, който се проведе тази неделя на Гребната база в Пловдив. 12-годишната София Петрова е завоювала медал на 100 метра плуване, 5 км колоездене и 1 км бягане.

Друга състезателка от Сопот - Вяра Янчева, се е класирала на трето място в същата дисциплина. Градът на Вазов е бил представен и от още един състазател - Илия Петров, който е останал на четвърта позиция в своята категория, предаде KarlovoPress.com.

Както Plovdivnow.bg вече ви разказа, международният турнир се зарадва на силно българско участие. При жените домакините от пловдивския „ТриЕкстрийм" имаха много поводи за радост, след като шампионската титла спечели Лиляна Бонева. Пловдивчанката бе най-добра на олимпийската дистанция и не остави съмнения в класата си, като изпревари на финала много от най-добрите мъже триатлонисти.

Осмото издание на „Купа Пловдив –ТриЕкстрийм" може да се похвали и с рекордна масовост – над 160 елитни триатлонисти от България и чужбина застанаха на старта. Освен най-добрите български триатлонисти, сред участниците личаха имената на изявени триатлонисти от Унгария, Русия, Турция, Гърция, Сърбия и Македония. Наградният фонд на международния турнир „Купа Пловдив –ТриЕкстрийм" тази година надхвърли 4 500 лева.