Пловдивчанка се изправи пред съда заради 170 позвънявания до спешния телефон 112. Жената бе глобена със 1000 лева заради неправомерно заемане на линията.
Оказва се обаче, че пловдивчанката дори не знаела за всичките позвънявания. Жената си монтирала алармена система в къща край Раковски. Същата била с вградена сим-карта с цел при включване жената да бъде известявана. По някаква причина, неизвестна нито на нея, нито на техниците от фирмата, алармената система се е върнала към фабричните настройки е и започнала да известява първите три номера в сим картата, които са 150, 160 и 166, които не са могли да бъдат изтрити, тъй като са заложени от оператора. Тези номера препращат автоматично към 112.
Така жената се сдобила с акт и казусът влязъл в Районен съд. По време на делото били призовани техници от фирмата, монтирала алармата.
Те разказали, че при монтажа, намиращите се в картата номера за спешни повиквания 150, 160 и 166 са били изтрити. На тяхно място били вписани номерата на клиентката и съпруга й. Няколко месеца по-късно картата се рестартирала и служебните номера за спешни повиквания се били появили в нея, като двата номера на съпрузите били вече след тях. Оказало се, че устройството е било повредено след токов удар.
Пред магистратите жената заявила, че тя лично никога не е звъняла на 112. От справка на диспечерите, от телефона на пловдивчанката са направени 170 повиквания за два месеца.
Актът спрямо пловдивчанката бил отменен. Причината обаче не била повредата в алармата, а заради редица грешки от страна на полицаите, изготвили акта и наказателното постановление. Униформените объркали егн-то на жената, както и периода на извършеното нарушение. Написаното в наказателното постановление се оказва неясно за съда и това го прави незаконосъобразен.