150 учители обмениха опит в работата с малцинства СНИМКИ

Автор: Валерия Василева 10037
150 учители обмениха опит в работата с малцинства СНИМКИ

Над 150 учители от осем общини обменяха опит за работата с малцинства. За първа година дванадесет училища, обединени от Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе" по проект „Всеки ученик ще бъде отличник“ и под патронажа на кмета на Община Марица организираха Регионален форум на тема „Иновативни практики за интеркултурно взаимодействие на заинтересованите страни в образованието”.

Форумът бе открит от Димитър Иванов в актовата зала на СУ „Васил Левски" в село Маноле. Поздрави към присъстващите поднесоха ученици от СИП "Фолклор на етносите-ромски фолклор" с ръководител Нина Мирчева и участници в клубовете по проект "Твоя  час" Модерни танци " и "Народни танци" от СУ "В. Левски" село Маноле. Деканът на Педагогическия факултет на ПУ ”Паисий Хилендарски” проф. д.п.н. Румяна Танкова откри споделянето на добри практики по проект „Всеки ученик ще бъде отличник“, като направи връзката между висшето и средното образование. След което и учителите споделиха своите добри практики.

Сред гостите на форума бяха Марияна Симеонова - ИОМД в Регионално управление по образование – Пловдив, проф. д.п.н. Пламен Радев, ръководител катедра „Педагогика и управление на образованието” в ПУ “Паисий Хилендарски“, д-р Зоя Микова – преподавател в АМТИИ – Пловдив, доц. д-р Йосиф Нунев, ВТУ „Св. св. Кирил и Методий”, Педагогически колеж – Плевен, проф. д-р Янка Тоцева – преподавател по и реторика, Дориана Басамакова – директор „Оценка и въздействие“ към Тръст за социална алтернатива, Деян Колев – председател на Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе”, Теодора Крумова – зам.-председател на ЦМДЕТ ”Амалипе”, регионалните координатори на ЦМЕДТ ”Амалипе”, както и представители на Общини  Марица, Раковски, Садово и Септември. 

В рамките на форума се акцентира на споделеност от провеждане на родителски тренинги и обмяна на опит между ученическите парламенти и родителски клубове, ролята на проекта 'Твоя час" и извънкласните занимания. Първия ден завърши с посещение на  културно-информационен център Мал Тепе. Това е продължение на проекта, партньорството и разширяване на обхвата на Програма за превенция на отпадането на учениците от училище. 

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина