Левски сложи край на приказката на Атлетик Куклен ВИДЕО

Автор: Иван Маринов 6135

Левски сложи край на приказката на Атлетик Куклен, който стигна до 1/16 финалите в турнира за Купата на България и игра исторически мач със сините на стадиона в квартал Лаута. Третодивизионният тим се държа отлично близо цяло първо полувреме, но рухна след първия гол на Левски и в крайна сметка загуби с 6:0. Гостите играха с доста промени в състава си.

Още при резултат 0:0 обаче Атлетик пропусна златен шанс да открие резултата. В 32-та минута Османов изведе отлично Джонджуров, който овладя добре и изскочи сам срещу вратаря. Осмицата на домакините стреля отблизо, но стражът на сините Николай Кръстев изби удара му.

В 41-та минута Левски откри чрез юношата Атанас Кабов, а в 44-та Сержио Буш направи 2:0. След почивката гостите вкараха още 4 попадения чрез Станислав Иванов (72, 76), Филипе Нашименто (86) и автогол на Янко Гюзлев (75).

АТЛЕТИК  КУКЛЕН - ЛЕВСКИ 0:6

0:1 Кабов (41)