Загуба за Асеновец от ФК “Загорец“

Автор: Plovdiv Now 4674

В събота, 18-ти ноември, ФК „Асеновец“ посрещна на стадион „Шипка“ отбора от Нова Загора – ФК „Загорец“. Времето бе изключително неприятно за футбол – с бурен, студен вятър, което неминуемо се отрази на играта. През първото полувреме нямаше много опасни положения, както пред вратата на домакините, така и пред тази на гостите, и първата част приключи при резултат 0:0. Второто полувреме вече бе „благосклонно“ към футболистите на Загорец, тъй като те успяха да реализират две попадения в противниковата врата. Първият гол падна около 60-та минута и бе дело на Венци Иванов. 10 минути по-късно падна и вторият гол, след като, останали един срещу друг, вратарят на Асеновец бе прехвърлен от Пламен Иванов, пише ТВ САТ КОМ.

Така ФК „Асеновец“ остава на 10-то място в групата с актив от 26 точки, докато Загорец е на 5-то с 33 точки. До края на полусезона остава само още един кръг – на 25-ти ноември асеновградският тим ще играе с втория отбор на Локомотив (Пловдив), като срещата ще се проведе в Садово. Асеновец обаче ще има още един мач, преди да се отдаде на почивка до пролетта, който бе отложен, заради участието на двама футболисти от клуба на Световното по минифутбол. Сега срещата с Карнобат е планирана за 2-ри декември, като ще започне в 14:30 ч. на асеновградския стадион.