Асеновец и дубълът на Ботев не се победиха на стадион “Шипка“

Автор: Plovdiv Now 4180

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 при визитата си над ФК Асеновец. Срещата от 14-ия кръг на Югоизточната Трета Лига се игра на стадион "Шипка" в Асеновград.

През първата част домакините от Асеновград бяха по настоятелни и търсещи попадението тим, като стигнаха до няколко опасни ситуации от статични положения, но изявите на Стефан Смъркалев под рамките на вратата запазиха нулевото равенство.

Първата част завърши при нулево равенство. Вторите 45 минути от мача бяха равностойни, a "ботевистите" имаха няколко чисти възможности пред вратата на Станимир Иванов. В 78-ата минута играч на ФК Асеновец бе изгонен с червен картон за нарушение срещу Никола Гелин.

В самия край на срещата, водените от Илиян Гаров футболисти имаха възможност да вземат пълния комплект от точки в срещата след като удар с глава на Иво Казаков бе отразен от вратаря на домакините.

Така Ботев II остава с 15 точки в актива си след изиграни 14 двубоя и заема 15-тото място във временното класиране на Югоизточната Трета Лига. ФК Асеновец със спечелената точка се утвърди на 5-тата позиция с 26 пункта.

В следващия кръг дублиращият отбор на Ботев се изправя срещу водача в класирането - Спартак (Пловдив). Двубоят е на 27.10 (петък) от 16:00ч. на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика".