Проф. Хюсеин Мевсим идва в България за да представи в Пловдив и София новата си книга „ЗЕМЯ ПРЕДЕЛНА. Страници от българско-турските културни връзки“.
Премиерата под тепетата е на 27 ноември, от 18:00 часа, в Културен център на Радио Пловдив на ул. " Дондуков" № 2.
Събитието се организира от Издателство Жанет 45 в партньорство с Филологически факултет на Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ и Българско-турски литературен клуб – Пловдив.
Проф. д-р Хюсеин Мевсим е литературен историк, изследовател на турско-българските културни и литературни отношения и преводач. Роден е през 1964 г. в село Козлево, обл. Кърджали. Завършва гимназия в Момчилград (1982) и българска филология в Пловдивския университет (1989). Установява се в Република Турция (1991). Защитава магистратура (2002) и докторат (2005) в Института за социални науки на Анкарския университет. В момента преподава български език и литература във Факултета по език, история и география на същия университет. Автор на книги и изследвания върху българската литература, фолклор и история. Съставител и преводач на български и турски на различни антологии и сборници.