Цар Симеоновата градина без надзор: Пияни, бездомни и самозадоволяващи се ежедневно плашат пловдивчани ВИДЕО

Автор: Plovdiv Now   798
Цар Симеоновата градина без надзор: Пияни, бездомни и самозадоволяващи се ежедневно плашат пловдивчани ВИДЕО

Един от най-красивите паркове в центъра на Пловдив, Цар Симеоновата градина, постепенно се превръща в убежище за хора с непристойно поведение, алармира читател на TrafficNews. По думите му липсата на ефективен контрол от страна на Общинска охрана и Общинска полиция е превърнала зеленото пространство в територия, където редът и сигурността отстъпват пред хаоса и мизерията.

На изпратените до редакцията ни кадри се вижда мъж във видимо нетрезво състояние, заспал на пейка посред бял ден. Той е в непристойна поза, с разтворени крака, а част от интимните му части се виждат открито. Гледката е смущаваща и неприемлива, особено предвид факта, че мястото се посещава ежедневно от деца и туристи.

Според читателя подобни сцени не са изключение. Той е станал свидетел и на друг мъж, който се е самозадоволявал посред бял ден, в близост до детската площадка, разположена под езерото с мечката. Няма нужда отново да конкретизираме, че действието му най-вероятно е било забелязано от малчугани, които очевидно вече не могат да играят спокойно и сигурно.

„По трима-четирима души всеки ден се мотаят там - пият, пушат, нищо не правят. Паркът е в окаяно състояние – фасове, боклуци, мръсотия навсякъде“, разказва още мъжът.

Той споделя и за група подрастващи от т.нар. емо-култура, които ежедневно се събират в парка да пият, оставяйки след себе си боклуци.

Сигурността в Цар Симеоновата градина и централните паркове в Пловдив е поверена на Общинска охрана и Общинска полиция и в този ред на мисли: Защо двете звена не взимат мерки? Според граждани институциите са абдикирали от задълженията си и са оставили парка на произвола, а пловдивчанинът е категоричен, че подобно непристойно поведение е подминавано с лека ръка от охранителите, които по думите му "се правят на луди".

В момента капацитетът на Общинска полиция в Пловдив се използва почти изцяло за налагане на глоби на неправилно паркирали автомобили - функция далеч от основната ѝ цел за превенция и реакция срещу противообществени прояви в градската среда. Макар звеното да е на двойно подчинение както на кмета на Пловдив, така и на директора на ОДМВР реално отговорност за неговото бездействие не поема нито един от двамата. Така, вместо да гарантира сигурност, службата остава встрани от реалните проблеми и заплахи, които ежедневно тревожат пловдивчани. 

Припомняме, че наскоро TrafficNews писа и за скитница на Бунарджика, която е превърнала детска пързалка в своя спалня с матраци. Тя пребивава там повече от година, държи се агресивно и не търси контакт с околните.

Скитница живее на детска площадка в центъра на Пловдив, от над година обитава паркаЩе вземат ли институциите мерки?

Подобни новини

...

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина