Празниците на Стария град са традиционно събитие, отдавна любимо на пловдивчани. Тази година традицията звучи по един съвсем нетрадиционен начин. Защото организаторите от ОИ „Старинен Пловдив“, подкрепени от младия екип на фондация Соул Сити (по-известна като организатор на Капана Фест), добавят към традиционните Празници цял куп нови и интересни активности. Част от тях са киното над тунела, батутите и стената за катерене на Лапидариума, но със сигурност най-привлекателната от всички е новоизградената сцена Небет Тепе, която ще радва музикалните ценители през последните 3 дни от фестивала (21,22 и 23 септември). Бандите, подбрани с традиционната прецизност на музикалния директор на Капана Фест, обещават на публиката на Празниците една истинска експлозия от експериментален поп, етно, уърлд, джаз и традиционни ритми на нов глас. Но нека оставим имената им да говорят сами.
Вижте програмата за неделя, 23 септември!
Неделята на Сцена Небет Тепе е експериментална и новаторска.
В 19:30 музикалният проект на Кирил Ненов Kutsulan ни пренася в света на българската митология: там, където властват всемогъщи и безсмъртни богове; там, където самодиви и змейове обитават реки, извори, пещери и пущинаци; там, където три орисници определят човешките съдби.
В 20:30 се впускаме в музикалното приключение, наречено Ailia X, заедно с Желязка Белчилова (вокал) и Александър Леков (бас-китара), които ще ни представят дебютния си албум “Pictures of a floating world”. Всяка от 11-те композиции в него представлява отделна картина, олицетворяваща подвижния и вечно-променящ се свят.
В 21:30 шеметното музикално приключение завършва подобаващо с Irfan – добре познати на почитателите на етно, уърлд, средновековна и готик музика не само у нас, но и по света. Irfan ще ни омагьосат с хипнотични вокали, мелодии и ритми, повлияни от сакралните и фолклорни музикални традиции на Балканите, Анатолия и Близкия Изток, както и от музикалното и духовно наследство на Византия, Средновековна Европа и античния средиземноморски свят. Заедно с тях ще се впуснем по следите на изгубеното в пластовете на времето предисторическо универсално музикално наследство на света.