“Седемте чудеса на България“ завладяват Капана

Автор: Plovdiv Now 6064
“Седемте чудеса на България“ завладяват Капана

Сдружение "Алтернативен свят Оренда" представя музикален пърформанс "Седемте чудеса на България" в гр. Пловдив на 14 септември 2019 г. от 20:30 ч. в квартал "Капана" на улица "Абаджийска" 6 (до Кафе пекарна "Дюкянъ"). Събитието е част от официалната програма на "Пловдив – Европейска столица на културата 2019".

Екипът на Сдружението вдъхнови артисти от различни изкуства и ги събра да творят заедно за съхраняването на българския бит и култура и предаването му на бъдещите поколения. Съвременна режисура, пъстри носии, красиви орнаментирани песни, кръшни хора, ръченици, дигитална сценография и електронна музика ще разкрият магията на седем фолклорни области на България.

Проект "Седемте чудеса на България" се осъществява в Пловдив с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Пловдив 2019" и програма "Мобилност" на Национален фонд "Култура".

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина