Състезателите на пловдивския клуб Локомотив направиха истински фурор на държавното по лека атлетика

Автор: Георги Анастасов 8012

Състезателите на пловдивския клуб Локомотив направиха истински фурор на държавното по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст в зала в София. Те спечелиха 4 титли и 1 сребърен медал от шампионата. Отличи се Пламена Миткова, която стана двойна шампионка - в дългия скок и скока на височина, съответно с 5.62 метра и 167 см.

Мартина Писачева грабна златото в спринта на 60 метра с време 7.72 секунди, което е нейно лично постижение. Щафетата 4 по 400 метра при девойките Локомотив е шампион в състав: Мартина Писачева, Златка Райчева, Йоанна Георгиева, Луиза Димова. В тройния скок Петя Софийска също се представи отлично и се класира на второ място.

Това е наистина страхотно представяне, много съм доволен! На прав път сме, особено след ремонта на залата на Лаута, който ни позволява да тренираме и да се готвим по-пълноценно, коментира изпълнителният директор и главен треньожр на СКЛА Локомотив Атанас Запрянов.