Победа на футболистите от “Левски Карлово“ срещу Асеновец, следва дербито с ФК “Розова долина“

Автор: Plovdiv Now 6999

В среща от 29 кръг в Трета лига – Югоизточна група отборите на ОФК “ЛЕВСКИ КАРЛОВО” и   ФК “Асеновец Асеновград завършиха при резултат 3 : 0 ( на полувремето 0 : 0 )След поредица от слаби и безрезултатни игри,  възпитаниците на Красимир Манолов заслужено стигнаха до успеха, след като бяха по-настойчивия тим, създадоха много голови положения, но успяха да реализират само три. Отборът на гостите, съставен основно от юноши, стоеше добре на терена и през първото полувреме успешно се защитаваше и на няколко пъти опасно атакува вратата на домакините.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-настойчиви, напълно надиграха противника и закономерно стигнаха до победатаВ 61 мин. Веселин Филипов майсторски изпълни пряк свободен удар от границата на наказатеното поле и не остави никакъв шанс на вратаря на “Асеновец”. Само 2 минути по-късно след бърза атака на домакините Валентин Иванов остро центрира в наказателното поле и Стефан Чилингиров отбеляза своя дежурен гол. В 72 минута с прецезен диагонален удар от около 20 метра Никола Данчев оформи класическата победа на домакините.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол  Динко Дермендиев - Чико  и на  бившия съдия Димитър Манолов.

Следващата среща на отбора на ОФК “Левски Карлово”  е  на 8 май от 18 часа на стадион “Севтополис” в Казанлък с отбора на ФК “Розова долина.