Пловдивският писател и журналист Любен Панов издаде осмата си книга. „Такси за Дренчовица 2“ излезе от печат и вече е на книжния пазар. Това е второто, допълнено издание на оригинала от 2016 година. В допълнението, втората част на книжното тяло, ще намерите една своеобразна „домашна антология“ с откъси от литературното творчество на 33-ма пловдивски журналисти - оставили и оставящи жива следа в летописа на българската литература.
В 200 страници литературни визитки и откъси от произведения на Георги Райчевски, Александър Бандеров, Николай Казанджиев, Стоян Сукарев, Дойчин Дойчинов, Величка Настрадинова, Михаил Милчев, Спас Беловски, Добрина Баракова, Красимир Кривчев… авторът отдава почит и един книжовен знак за незабрава на напусналите ни колеги.
Тази книга обаче има още една особеност – може да превърне всеки, който реши да я закупи, в непосредствен дарител за строителството на един своеобразен „паметник на тракийската земя“ в Пловдив. Проектът стана известен като „Фонтанът с ябълката“, за чиято реализация преди малко повече от месец беше открита дарителска сметка. Книгата, без да има каквато и да е тематична връзка, е наречена от автора да бъде дар за изграждането на скулптурната пластика в Пловдив, пише glasnews.bg.
„Очаква се „пътният лист“ за строителството на „Фонтанът с ябълката“ (по идея и с непосредствената помощ на Цвятко Сиромашки и Красимир Кумчев) да бъде в близко време издаден от общинските власти. Когато закупите това издание, вие фактически се нареждате между имената на дарителите. Събраната сума от нейната продажба (вашите 15 лева за един том) ще бъде внесена по тази сметка преди Нова година. ...И дай бог живот и здраве един ден, когато този замислен като паметник на плодородието на Тракия проект стане реалност, да приседнем всички заедно в подножието му и да се поздравим като едни от неговите създатели”, казва Любен Панов.
Целта на книгата е да РАЗКРЕПОСТИ жителите на древния ни град за богоугодни дела в името на неговото по-нататъшно възвеличаване като едно от най-красивите и богати места за живеене в Европа. И поводът е предстоящото изграждане на „Фонтанът с ябълката“.
Има открита сметка на сдружение „Добротворие“. Средствата от продажбата на книгата ще бъдат преведени на тази сметка в полза на строителството на скулптурната пластика, която чака окончателния си пътен лист от общинските власти.
А онези от читателите, които искат едновременно да се назоват и дарители за реализацията на идеята, могат простичко да заделят 15 лева и да я закупят по начин, подсказан от автора й - чрез заявка по интернет или на [email protected]
Уважаеми пловдивчани, ако идеята за създаване на скулптурна пластика, символизираща плодородието на Тракийското поле, ви докосва, то може да станете съпричастни, като закупите тази книга. Пловдив заслужава вашия жест!