Пловдивски отбор започва участието си в първенство с два домакински мача

Автор: Plovdiv Now 5160

С тристранен домакински турнир започва участието си в Държавното първенство по мини-волейбол за момичета до 12 години отборът на Марица Пловдив за състезателки, родени през или след 2006 година. Този петък възпитаничките на треньорката Цеца Тенева и нейната дъщеря и помощник-треньорка Радосвета Тенева посрещат в зала Лаута отборите на Родопа Смолян от 13:00 часа и на Пан Волей Панагюрище от 15:00 часа. Родопа и Пан Волей пък ще играят помежду си от 14:00 часа.

Мачовете по мини-волейбол се играят до два спечелени гейма, като не се свирят заслон, носена топка и двоен удар, а височината на мрежата е 205 сантиметра. Всяка победа носи по една точка, а при служебна загуба се отнема една точка. При равенство в точките, втори критерий за класиране е геймовото съотношение, а трети – точковото съотношение.

Първите два отбора от тази Група В в регион Тракия ще се класират за втория регионален кръг, където първенецът ще срещне втория от Група А, а подгласникът – първия от Група Б. Отборите победители от втория кръг ще се класират и за финалите в регион Тракия, и за междурегионалните финали в региони Тракия и Струма.