Пловдивска шахматистка грабна първо място на престижен международен турнир

Автор: Plovdiv Now 4666

Виктория Радева зае първо място при жените на 13-ия международния шахматен турнир, който се проведе в сръбския град Парачин от 3 до 9 юли. В него взеха участие шахматисти от 13 държави. Поставена под №12 в стартовия списък Радева се класира и на 10-то място в крайното класиране при мъжете като това е най-доброто класиране на жена в досегашните 13 издания на турнира.

Вики завърши турнира с 6 т./от 9 / и затвърди достойно високата си класа. Заради неочаквано усложнена политическа обстановка в Белград организатора на турнира Саша Йевтич се принуди да съкрати с 1 ден състезанието като се играха двойни кръгове.

Виктория Радева само преди седмица бе и абитуриентка като завърши с отличие Търговската гимназия в Пловдив и бе наградена и от директорката г-жа Славейка Иванова. От края на миналата година националката ни е и международен майстор за жени, след като покри три норми. Вики Радева ще продължи образованието си в Пловдивския университет.