Пловдивчанката Цвети Пиронкова с втора блестяща победа на US Open

Автор: Plovdiv Now 3179

Пловдивската тенисистка Цвети Пиронкова постигна втора блестяща победа при завръщането си в големия тенис. Тя се класира за третия кръг на Ю Ес Оупън, след като хвърли бомбата и срази двукратната шампионка в Големия шлем Гарбине Мугуруса със 7:5, 6:3. На старта Цвети преодоля рускинята Людмила Самсонова с 2:0 сета.

Цвети отново игра блестящо, бе много стабилна от задната линия, стоеше навътре в корта, атакуваше безкомпромисно, защитаваше се отлично и не остави шансове на испанката. В първия сет тя допусна ранен пробив, но успя да го върне в последния момент за 5:5, след което проби отново за 7:5. Във втория мачът вървеше гейм за гейм, докато Цвети не проби за 5:3, което бе достатъчно да затвори мача в своя полза. Пиронкова не игра три години поради майчинство, а сега учудва света с изявите си на Ю Ес Оупън. Следващата и съперничка е Дона Векич.