Валери Димитров отново стана европейски шампион

Автор: Plovdiv Now 5069

На 11 и 12 май във Вроцлав -Полша се проведе Европейско първенство по карате шинкиокушин. Участваха  380 участника от 30 държави. Специални гости на турнира бяха шихан Мидори -президент на световната организация и шихан Цукамото двукратен световен шампион.

Шампионатът се проведе в два формата -юноши до 18 години и мъже и жени. АСКК "Тракия" участва с трима юноши - Никол Харизанова, Ноел Николов, Стойчо Силямов и при мъжете и жените - Илиян Христозов, Александър Костадинов, Преслав Николов, Мирослав Милев, Иванка Делева и Валери Димитров.

Отборът бе воден от шихан Попов, треньор на националния отбор, сенсей Трампов - помощник треньор и сенсей Фърцов - рефер.
При юношите Ноел Николов спечели сребро като до финала нокаутира повечето от опонентите си, а на финала отстъпи на литовец. Никол остана трета, като преди тове се представи достойно и в дисциплината ката, където се нареди в най-добрите осем.  Нелепа контузия попречи на Стойчо Силямов да премине първия кръг.

Валери Димитров спечели титлата в категория до 85 кг, като се наложи над двама представители на Азербайджан и по един от Полша и Хърватска.
Иванка Делева спечели всичките си срещи до финала в редовното време срещу противници от Швеция, Литва и Грузия. Малко не й достигна на финала, където загуби от представителка на домакините.

Другите наши съотборници  Александър Костадинов  и Илиян Христозов отпаднаха след първи кръг, а Преслав Николов достигна до четвърт финал и така попадна в най-добрите осем в категория до 75кг В дебюта си на Европейско първенство по ката, Мирослав Милев достигна до втори кръг.