Пловдив отбелязва Деня на Европа с концерт, информационен щанд и викторина с награди

Автор: Plovdiv Now 1197
Пловдив отбелязва Деня на Европа с концерт, информационен щанд и викторина с награди

На 9 май гражданите на ЕС традиционно отбелязват Деня на Европа – празник на единство и солидарност. На този ден преди 75 години е подписана Декларацията на Робер Шуман, която положи основите на Европейския съюз и проправи пътя за просперитет, мир, демокрация и сътрудничество в Европа. Тази година се отбелязват също 40 години от създаването на емблемата на ЕС и 25 години от мотото на Европа "Единни в многообразието".

 Всяка година на 9-ти май, Пловдивско певческо дружество „Ангел Букорещлиев“ организира един от най-очакваните концерти в града – специално музикално събитие, посветено на Деня на мира, солидарността и единството на Обединена Европа. Този важен за европейската история ден се отбелязва от всички 27 държави членки на Европейския съюз и е символ на мир и сътрудничество между народите.

Пловдивчани и гости на града са поканени да се присъединят към празника на 9-ти май от 18:00 часа, на стълбите на Каменица. Това е възможност да се насладят на великолепна музика и да се почувстват част от почитания и знаменателен момент за европейската общност.

В непосредствена близост до концерта, Център „Европа директно – Пловдив” ще изгради щанд с безплатни информационни материали за Европейския съюз. Там ще може да намерите и отговор на вълнуващи ви въпроси, свързани с Европа, и да се включите във викторина с много награди.

Събитието, което ще радва душите на меломани и ценители на изкуството и европейската ни идентичност, е част от Културния календар на Община Пловдив и Център „Европа директно”. То подчертава значението на културното наследство и културния обмен за развитието на обществото. Проявите за празника в Пловдив ще имат и международно отразяване, като ще  се предават директно по интернет в Хърватия.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина