Опера Пловдив кани на “Така правят всички“ - една история от Моцартовата епоха, с намигване към днешния ден

Автор: Plovdiv Now 12825
Опера Пловдив кани на “Така правят всички“ - една история от Моцартовата епоха, с намигване към днешния ден

"Така правят всички“ - комичната опера от Моцарт ще се играе в Дома на културата на 24 март 2021 г. от 19:00 ч.

„Така правят всички“ е последната от трите опери, резултат от плодотворното сътрудничество между Волфганг Амадеус Моцарт и либретиста Лоренцо да Понте. Както и при „Сватбата на Фигаро“ и „Дон Жуан“, намеренията на Моцарт и Да Понте за това произведение, са да издигнат комичната опера на съвсем друго ниво. Музиката на операта е наситена с толкова красота, грация, задушевност и непосредственост, че може спокойно да се причисли към най-ценното от всичко, създадено от гениалния майстор.

Либретото „Така правят всички (жени), или Школа за влюбени” е написано по истинска случка, която станала сред придворните и вдигнала доста шум със скандалния си характер във Виена. Операта е история за двама млади войници, които, убедени, че жените, които обожават, няма никога да им изневерят, приемат опасен облог.

След като излъгват, че заминават на война, и двамата се връщат дегизирани и всеки се опитва да прелъсти любимата на приятеля си. Ако в началото двете млади жени устояват на чара на двамата „чужденци“, накрая те се влюбват в тях. Чак в края на операта войниците разкриват истинската си самоличност и четиримата герои вземат решение, което навярно ще промени живота им.

Творчески екип:

Диригент-Лучано Ди Мартино

Режисьор - Елена Панайотова

Художник - Николина Костова – Богданова

Хореограф – Татяна Соколова

Диригент на хора – Драгомир Йосифов

Концертмайстор – Виеслав Новак

Солисти – Светлана Иванова, Цветелина Коцева, Марк Фаулър, Август Методиев, Евгений Арабаджиев, Благовеста Костадинова

Оркестър и Хор на Държавна опера Пловдив

Една история, стара като света – за любов, ревност, измама и предателство, в края на която шестимата герои трябва да достигнат до помирение. Постановката е поклон към Моцартовата музика и епоха, но с намигване към днешния ден. Ще бъде забавно, красиво и... наситено с любов.

Билети на касата на Операта в Дома на културата ив мрежата на ивентим.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина