Общината финализира част от поръчката за ремонти в районите на Пловдив

Автор: Plovdiv Now 1520
Общината финализира част от поръчката за ремонти в районите на Пловдив

Община Пловдив финализира част от поръчката за ремонти в 6-те района на Пловдив. Въпреки че поръчката бе пусната още през януари, едва сега се финализира едната позиция от нея, а за другата – ще се чака КЗК.

 Поръчката е разделена на 2 позиции, като в първата са ремонтните дейности в районите „Северен”, „Източен” и „Централен , а в другата – „Южен”, „Тракия” и „Западен”. Прогнозната стойност и по двете позиции е по 3 млн. лева с ДДС. Така се пада по 1 млн. лева на район.

Наскоро е подписан договор с „Пътинженеринг“ за вторите три района - „Южен”, „Тракия” и „Западен”, а другите две фирми са били отстранени. За другата позиция обаче ще се чака КЗК

Там са участвали 4 фирми, а само на две са били отворени офертите – „Драгиев и Ко“, както и консорциум между „Ай Ди ЕЛ и „София асфалт“. Втората фирма обаче е била отстранена и е избрана компанията на Цанко Драгиев. Консорциумът обаче е подал жалба в КЗК и се чака произнасянето на органа, а след това евентуално и ВАС.

Основната цел на поръчката е избор на изпълнител за извършване на СМР за ремонтни дейности на улици и булеварди, включително изграждане на паважни, калдъръмени, тротоарни, алейни, асфалтови и/или площадни настилки на територията на града.

Възложител на поръчката е кметът Костадин Димитров, като пътните артерии, които подлежат на ремонт ще бъдат съгласувани с районните кметове. Договорът е извън капиталовата програма на районите, които също ще имат отделен бюджет през 2025 година.

На практика с тези договори може да се изгражда и нова инфраструктура, а не само текущи ремонти. Това означава, че кметът без фонд „Благоустрояване“ реално има механизъм вече за решаването на проблемите в новите квартали на Пловдив.

 

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина