В сградата на Регионален природонаучен музей в Пловдив на 12 октомври, от 10,00 часа, ще се състои официалното откриване на
зала „Микросвят“, която ще бъде част от постоянната експозиция на музея.
В залата са изложени атрактивни тактилни модели на едноклетъчни организми от микросвета – 3D модел на животинска клетка заедно с клетъчните органели, които съдържа тя, модели на вируси и бактерии; микроскоп , с помощта на който посетителите на музея ще могат да наблюдават различни видове микроорганизми, както и микролаборатория , изработена от гл. ас. Снежана Русинова – Видева към Биологически факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ в Пловдив.
Четвърта група от ДГ „Валентина“ с ръководители Мария Христова и Магдалена Лилова са ни подготвили „Танц на МИКРОБИТЕ“и две стихотворения – едното от тях е измислено от децата специално за музея. Ще присъстват заедно с директорката на детската градина - Евгения Церовска. Изпълнението можете да видите във фоайето на музея.