Надал спря Григор в Монте Карло, “Матадора“ пак доказа класата си на „Краля на клей“

Автор: Plovdiv Now 4201

Григор Димитров отпадна на полуфинала на тенис турнира Мастърс в Монте Карло, след като загуби от испанеца Рафаел Надал с 6:4, 6:1. Това бе 11-та загуба от 12 мача на Гришо срещу Рафа, като единствената му победа е в Пекин през 2016 година. Нашият бе равностоен само в първия сет, когато допусна ранен пробив за 0:3, но след това се стегна и успя да изравни след 4 непредизвикани грешки на Надал в сервис гейма му. В последния гейм на частта обаче българинът отново се пропука и допусна пробив за 4:6.

Във втория сет Надал бе неудържим и набързо поведе с 5:0. Гришо взе един сервис гейм, колкото да не остане на нула, след което Рафа безпроблемно затвори мача. Въпреки загубата представянето на Гришо може да се счита за успешно, имайки предвид лошата серия преди този турнир, когато в 4 поредни надпревари губеше още в първия кръг.

Не е случайност, че Надал е наричан "краля на клей", защото е видно, че той умее да използва всички недостатъци на игрището, за да преодолява съперниците си, независимо от тяхната класа и форма. А Григор определено изигра един доста силен мач, в който просто загуби от по-добрия тенисист.