Момичетата на Марица спечелиха мъжки турнир

Автор: Иван Маринов 5043

Отборът на Марица (Пловдив) за момичета до 11 години спечели приятелски волейболен турнир за момчета до 11 години (родени през или след 2007 година). В надпреварата в зала Лаута, организирана от клуб Божилов Волей (Пловдив), малките възпитанички на треньорката Кристина Якимова бяха единствените момичета сред петте участващи отбора и трумфираха като първенец без нито един загубен гейма.

Жълто-сините попаднаха в една група с първия отбор на Виктория Волей (Пловдив) и го надиграха с 2:0 (25:18, 25:21), класирайки се за финала. Там те срещнаха и втория тим на Оранжево-сините, който бе спечелил другата група след загуба от Яворов (Чирпан) и победа над Божилов Волей. След категоричното 2:0 (25:7, 25:10) маричанки триумфираха с трофея.

Отборът на Марица (Пловдив) за състезателки родени през или след 2003 година се класира за националните финали в Държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години, след като успя да спечели първото място в междурегионалния квалификационен турнир през уикенда в София.

В зала Васил Симов, възпитаничките на Атанаска Никифирова започнаха с победа над Родопа (Смолян) с 3:0 (25:6, 25:12, 25:13) в събота следобед. В неделя по пладне се изигра и решаващият мач за първото място в Група Г. Домакините от ЦСКА (София) взеха първия гейм срещу Марица, след което пловдивчанки реагираха подобаващо и обърнаха мача за крайното 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:17). Класирането сред най-добрите осем в страната вече беше само въпрос на спечелване на два гейма във вечерната среща с Хебър (Пазарджик). Жълто-сините взеха убедително и трите – 3:0 (25:14, 25:17, 25:16), и се бетонираха на първото място непобедени.

Завършилите на второ и трето място ЦСКА и Родопа продължават кампанията.