Локомотив записа изключително важна победа в битката за среброто

Автор: Plovdiv Now 5282

Локомотив записа изключително важна победа в битката за второто място с ЦСКА-София. Пловдивчани победиха с 2:1 като гост Лудогорец и развалиха празника на шампионите, които след края на двубоя ще бъдат наградени с шампионската титла.

Преди двубоя Локомотив направи шпалир на Лудогорец, който във вторник стана официално шампион за 10-и път в своята история. След края на двубоя разградчани ще бъдат наградени като шампиони на България, а на партито по случай 10-а титла ще пеят Горан Брегович и Галена.

За Локомотив дата също е специална, защото тимът стана шампион на България за първи и за момента единствен път на днешната дата през 2004-а година.

В 15-та минута Лудогорец успя да открие резултата. Бърнард Текпетей успя да се освободи от Карагарен, след това се нагласи топката за изстрел и с удар от границата на наказателното поле топката влетя в мрежата на Илко Пиргов - 1:0.

Локомотив изравни мигновено. Само секунди след гола на Лудогорец Умарбаев центрира в наказателното поле, където Георги Минчев беше оставен непокрит, засече центрирането с глава и изравни резултата.

Последва хубав удар от пряк свободен удар на Георги Минчев в 22-та минута. Кахлина обаче успя да се намеси успешно и изби.

В 26-та минута Димитър Илиев изведе чудесно Кристиан Илич в наказателното поле. Ударът на халфа на Локомотив обаче беше спасен от Кахлина.

Две минути по-късно Елвис Ману можеше да изравни, но ударът му беше избит от голлинията от Диниш Алмейда.

В 31-та минута Локомотив получи дузпа, след като Текпетей направи доста глупаво нарушение срещу Димитър Илиев. Текпетей изрита Илиев в наказателното поле и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Наказателният удар беше реализиран от капитана на Локомотив Димитър Илиев и Локо направи пълен обрат за 1:2.

В 61-та минута Елвис Ману получи втори жълт картон и беше изгонен.

В 66-та минута опасен шут на Умарбаве от пряк свободен удар премина покрай вратата.

В 82-та минута Лудогорец остана с 9 човека, след като и Каули беше изгонен след втори жълт картон.

С успеха Локомотив събра 55 точки и вече е втори, а ЦСКА-София е трети с 53, но най-вероятно ще получи служебна победа срещу ЦСКА 1948. Лудогорец е шампион с 67 точки.

Във вторник Локомотив приема Берое в третата си среща от първата шестица.

Лудогорец: Кристиян Кахлина, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Джордан Икоко, Сисиньо, Каули, Стефан Баджи (Светослав Дяков 46 мин.), Бърнард Текпетей (Мавис Чибота 64 мин.), Кирил Десподов (Клаудиу Кешерю 80 мин.), Доминик Янков (Пиерос Сотириу 64 мин.), Елвис Ману

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Диниз Алмейда, Бирсент Карагарен (Николай Николаев 90 + 2 мин.), Парвизджон Умарбаев, Петър Витанов (Лукас Салинас 68 мин.), Момчил Цветанов, Кристиан Илич (Конър Руан 81 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев

автор: Валентин Видолов